Skip to main content

Conveni-Pack s přírodním chladivem CO2

bg-image

 

 

Vývojová centra společnosti Daikin – DICz v  (odpovědné za vývoj vnitřní jednotky) a DENV (venkovní jednotky) poslední rok pracovaly na vývoji systému označovaného jako Conveni-pack s použitím zcela nového chladiva na bázi CO2. Tento systém je obzvláště šetrný ke klimatu díky svému GWP 1 (Potenciál globálního oteplování).  Pozitivní termodynamické vlastnosti, jako je nízká viskozita, vysoká tepelná vodivost, vysoká hustota par a klasifikace v bezpečnostní třídě A1 jako netoxické a nehořlavé chladivo, činí z CO2 ideální chladivo pro chlazení potravin.

Conveni-Pack poskytuje komerční chlazení, komfortní chlazení, topení a větrání v rámci jednoho systému. K vytápění prodejních a funkčních prostor využívá systém tepelnou energii z chladících regálů, vitrín a výparníků, což vede k vysokému potenciálu úspory energie. 

Inovativní technologie pro vysokou energetickou účinnost

Nový rotační kompresor speciálně navržený pro chladivo CO2 zvyšuje energetickou účinnost Conveni-Pack a díky sníženému opotřebení zajišťuje o 5 až 15% vyšší účinnost za nominálních provozních podmínek. Životnost nového kompresoru je podstatně delší díky nízké výstupní teplotě (maximum 100 °C) a přísnější regulaci teploty oleje. Nový Conveni-Pack šetří energii ve srovnání s konvenčním systémem díky použití invertorových motorů BLDC, efektivní regulaci tlaku, dvoustupňové kompresi a minimálním ztrátám odmrazováním. Sezónní rekuperace tepla vede k dalším úsporám energie. Conveni-Pack díky širší regulaci výkonu dokonale splňuje potřeby supermarketů. Výběrem balíčku Conveni-Pack jsou supermarkety schopny dosahovat svých cílů v oblasti životního prostředí a zároveň ušetřit náklady na energii. Díky kombinaci funkcí chlazení, klimatizace, topení a ventilace v jednom systému vyžaduje Conveni-Pack o 40 % méně podlahové plochy.

V tomto fiskálním roce 2020 vyvinulo EDC systém s podhledovou vnitřní jednotkou. Díky jeho úspěchu již existuje plán na vývoj systému kazetové vnitřní jednotky, který bude zahájen ve fiskálním roce 2021.

Kontakt