Skip to main content

Nový VRV systém s chladivem R32

Společnost Daikin pokračuje ve své strategii nahradit chladivo R410 chladivem nové generace R32. Od uvedení modelu Ururu Sarara v roce 2013, první klimatizační jednotky s chladivem R32, pracoval Daikin na převedení svého portfolia na chladivo s nižším potenciálem globálního oteplování (GWP).

Dalším krokem této strategie bylo uvedení modelu VRV 5 série S, nově vyvinuté jednotky speciálně pro chladivo R32.  

Naše vývojové oddělení společně s belgickými kolegy mělo na starosti obtížný úkol – systém VRV R32. Souběžný vývoj venkovní jednotky v Belgii a vnitřní jednotky v české pobočce v Plzni přinesl mnoho očekávaných, ale i neočekávaných obtíží.  

Jeden z očekávaných problémů představovaly velmi přísné bezpečnostní předpisy. Naším cílem bylo vytvořit systém, který by umožňoval využití plného potenciálu systému VRV, a to až do minimální plochy místnosti 10.0 m².  VRV systém integroval dvě bezpečnostní opatření. Uzavírací ventil pro vnější jednotky a tovární opatření pro detekci úniku plynu pro vnitřní jednotky.  Jejich začlenění si žádalo změny struktury a velké množství testů (interních testů a také externích testů v certifikovaných laboratořích).  

Úspěšně jsme pro naše zákazníky připravili 5 typů jednotek, v celkem 14 velikostech a 41 třídách.  Všechny jednotky splňují vysoký standard Daikinu – vysoká účinnost, nízká hlučnost a maximální bezpečnost. Vyvinuli jsme mimo jiné štíhlou podhledovou stropní jednotku třídy 10 pro využití v malých a dobře izolovaných místnostech, jako jsou hotelové pokoje, malé kanceláře apod.

Neočekávaná situace v souvislosti s COVID-19 byla zkouškou naší flexibility a odhodlání. Navzdory různým zpožděním (v dodávkách, testování...) jsme byli schopni splnit naše cíle. Velké poděkování patří všem, kteří se na projektu podíleli.

Kontakt