Skip to main content

Od února letošního roku byla v DICz zahájena výroba úplně nového typu klimatizační jednotky. Jedná se o kompaktní model, který svými rozměry a účinností nemá konkurenci ve své kategorii. Vývoj modelu Stylish byl provázaný mezi vývojovými centry Japonska ( DIL ) a České republiky ( DICz ). Představení tohoto modelu veřejnosti proběhlo 25.1. na společenské události v Turíně v Kongresovém centru automobilového musea. V průběhu slavnostního večera byli hosté seznámeni s přednostmi nového modelu a původem designu inspirovaného automobilovými křivkami.

Jednotka Stylish nabízí spoustu nových technologií a inovací. Nově je zde použitý například Grid-EYE senzor, který zajišťuje schopnost klimatizace rozpoznat jednotlivé pozice tepelných zdrojů, polohu osob a přizpůsobit tak vhodně svou činnost pro maximální komfort.  K tomu napomáhá i nový systém klapek, díky kterému je možné dosáhnout vertikálního směru air flow, pro maximální komfort při heatingu nebo natočení hlavní klapky v modu cooling ( s využitím coanda efektu ) pro dosažení efektivnějšího chlazení místnosti. Novinkou je také Wi-Fi adaptér implementovaný přímo v jednotce. Samozřejmostí je také ovládání na dálku pomocí chytrého telefonu přes aplikaci Daikin Online Controller. Funkce využívané u současných prémiových modelů zůstaly zachovány, jako například kombinace Silver particle filter, Titanium apatite deodorizing filter nebo Streamer.

Inovace se podepsaly také na výrobních procesech. Nově je zde použitá technologie výroby CFF (dále jen fan), který se nyní skládá z více segmentů. Tím bylo dosaženo rapidního snížení hluku jednotky. Pro tento nový typ fanu bylo také nutné realizovat stroj pro kontrolu parametrů ( rozměry, vyvážení, … ). Nově je aplikovaná technologie svařování plastů. Tento proces byl použit pro vylepšení spojení mezi panelem a otevíracím mechanismem. Přispívá také k udržení rovinného tvaru panelu. Svařování plastů bylo použito u jednotek Daikin poprvé.

Jednotka Stylish je charakteristická svým moderním designem a unikátním vzhledem. Dostupná je v současné době v provedení White a Silver a za nedlouho se výroba rozšíří o variantu Black Wood. Nový model Stylish vzbudil u veřejnosti velký zájem zejména díky svým malým rozměrům a vysoké účinnosti. Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti se očekává vysoká úspěšnost prodeje a ocenění za design, podobně jako tomu bylo u modelu Emura.

Kontakt