Skip to main content

Zavedení R32 chladiva pro Sky Air jednotky

Po úspěšném uvedení nového chladiva R32 pro rezidenční sféru čekala naše vývojové oddělení velká výzva v podobě zavedení nového chladiva R32 pro jednotky Sky Air. Tyto jednotky se používají v lehké komerční sféře jako jsou například obchody a kanceláře.

V rámci tohoto projektu bylo vyvinuto 11 typů nových vnitřních klimatizací (z pohledu kapacitních tříd se jedná až o 50 modelových řad), které mají za úkol na trhu nahradit stávající nabídku používající chladivo R410A. Nové jednotky plně využívají všech předností chladiva R32, aby nabídly nejlepší parametry ve své třídě.

     

     

Daikin se zavázal snižovat dopad člověka na životní prostředí a tímto projektem chce toto odhodlání podpořit. Chladivo R32 se vyznačuje lepšími termodynamickými vlastnostmi, díky kterým dosahuje celý klimatizační systém vyšších účinností, nižších hladin hluku a snižují se provozní náklady pro zákazníka. Se zavedením nového chladiva R32 na takto velký sortiment se tedy výrazně snižuje dopad na životní prostředí. Toho je docíleno třetinovou hodnotou GWP oproti R410A a zároveň se lépe recykluje, protože se jedná o jednosložkové chladivo (R410A je směs R32 a R125 v poměru 50/50).

Největší problémy, které jsme museli v rámci vývoje řešit, byly nedostatek času s ohledem na zabezpečení zpětné kompatibility jednotek se stávajícím chladivem R410A. Tedy aby se mohly nové vnitřní klimatizace použít i do již instalovaných systémů bez nutnosti vyměnit celý systém.

Výsledkem jsou jednotky, které umí pracovat jak s chladivem nové generace, tak i s původním chladivem. Za použití nového chladiva nabízejí lepší parametry a jsou šetrnější k životnímu prostředí. Nastavený trend naší společnosti potvrzuje rostoucí poptávka po těchto produktech a také jeho následování i v řadách konkurence.

Autor: Tomáš Bílý

Supervizor ve Vývojovém oddělení

 

Latest R32 Sky Air offers 50 indoor units

Sky Air R-32 bluevolution technology

Kontakt