Skip to main content

Vývojové novinky

Praktické školení ve společnosti v DICz

Vzdělávání je nezbytnou součástí růstu našich inženýrů v rámci EDC. Během října jsme měli příležitost uspořádat zvláštní událost: Praktické školení – FMEA/FTA pro zvuk a vibraci.

Čím byla tato událost výjimečná?

Conveni-Pack s přírodním chladivem CO2

Vývojová centra společnosti Daikin – DICz v  (odpovědné za vývoj vnitřní jednotky) a DENV (venkovní jednotky) poslední rok pracovaly na vývoji systému označovaného jako Conveni-pack s použitím zcela nového chladiva na bázi CO2. Tento systém je obzvláště šetrný ke klimatu díky svému GWP 1 (Potenciál globálního oteplování).  Pozitivní termodynamické vlastnosti, jako je nízká viskozita, vysoká tepelná vodivost, vysoká hustota par a klasifikace v bezpečnostní třídě A1 jako netoxické a nehořlavé chladivo, činí z CO2 ideální chladivo pro chlazení potravin.

Nový VRV systém s chladivem R32

Společnost Daikin pokračuje ve své strategii nahradit chladivo R410 chladivem nové generace R32. Od uvedení modelu Ururu Sarara v roce 2013, první klimatizační jednotky s chladivem R32, pracoval Daikin na převedení svého portfolia na chladivo s nižším potenciálem globálního oteplování (GWP).

Zavedení PLM v EDC

Vývojové oddělení DICZ bylo založeno v roce 2012 jako jedno ze čtyř vývojových center EMEA (EDC). Vzhledem k tomu, že EDC se nachází v různých zemích, je nutná úzká spolupráce na projektech a efektivní sdílení informací a know how.

Projekt pro jižní Afriku

V rámci rozšíření prodejů klimatizačních jednotek po celém světě se ve firmě Daikin neustále setkáváme s lokálními požadavky na bezpečnost elektrických zařízení, které se mohou více či méně odlišovat od evropských norem.

Stylish

Od února letošního roku byla v DICz zahájena výroba úplně nového typu klimatizační jednotky. Jedná se o kompaktní model, který svými rozměry a účinností nemá konkurenci ve své kategorii.

Projekt R32 BOP a R32 GSI

Strategií společnosti Daikin je nahradit chladivo R410 novou generací chladiva R32 do roku 2019. V roce 2013 vyvinula mateřská firma Daikin v Japonsku první R32 klimatizační jednotku pro Evropu, a poté Daikin v České Republice převzala vztyčený prapor a pokračovala v dodávání nových produktů s tímto chladivem pro rezidenční i komerční segmenty v regionu EMEA.

Systém řízeného vzdělávání v EDC

S cílem posílení vzdělávání kolegů v EDC jsme zavedli nový nástroj – LMS. LMS je zkratka pro Learning Management System, který je poskytován SAP Success Factors. LMS umožňuje centralizovaný nástroj, pokrývající nejdůležitější oblasti vzdělávání jako je Plán školení, Realizace školení, Monitorování nebo Hodnocení školení.

Zavedení R32 chladiva pro Sky Air jednotky

Po úspěšném uvedení nového chladiva R32 pro rezidenční sféru čekala naše vývojové oddělení velká výzva v podobě zavedení nového chladiva R32 pro jednotky Sky Air. Tyto jednotky se používají v lehké komerční sféře jako jsou například obchody a kanceláře.

Samočistící jednotka

Jedním z našich posledních úspěšných projektů je samočistící jednotka. Jedná se o unikátní zařízení, které má za úkol eliminovat náklady spojené s čištěním filtru klimatizačních jednotek typu ,,duct’’.

Tepelné čerpadlo (Optimized Heating 4)

Jedním z posledních projektů oddělení vývoje v DICz je tepelné čerpadlo Optimized Heating 4. Jedná se o jednotku určenou především k vytápění rodinných domů, se zaměřením na skandinávský trh.

Nové testovací komory

Vzhledem k neustále se rozšiřujícím projektům a aktivitám vývoje v naší společnosti bylo přistoupeno ke stavbě 3 nových klimatických komor. Celkem jich bylo postaveno zde již 10 a jsme schopni v nich provádět rozličné druhy testů.

Kontakt