Vývojové novinky

Zavedení PLM v EDC

Vývojové oddělení DICZ bylo založeno v roce 2012 jako jedno ze čtyř vývojových center EMEA (EDC). Vzhledem k tomu, že EDC se nachází v různých zemích, je nutná úzká spolupráce na projektech a efektivní sdílení informací a know how.

Projekt pro jižní Afriku

V rámci rozšíření prodejů klimatizačních jednotek po celém světě se ve firmě Daikin neustále setkáváme s lokálními požadavky na bezpečnost elektrických zařízení, které se mohou více či méně odlišovat od evropských norem.

Stylish

Od února letošního roku byla v DICz zahájena výroba úplně nového typu klimatizační jednotky. Jedná se o kompaktní model, který svými rozměry a účinností nemá konkurenci ve své kategorii.

Projekt R32 BOP a R32 GSI

Strategií společnosti Daikin je nahradit chladivo R410 novou generací chladiva R32 do roku 2019. V roce 2013 vyvinula mateřská firma Daikin v Japonsku první R32 klimatizační jednotku pro Evropu, a poté Daikin v České Republice převzala vztyčený prapor a pokračovala v dodávání nových produktů s tímto chladivem pro rezidenční i komerční segmenty v regionu EMEA.

Zavedení R32 chladiva pro Sky Air jednotky

Po úspěšném uvedení nového chladiva R32 pro rezidenční sféru čekala naše vývojové oddělení velká výzva v podobě zavedení nového chladiva R32 pro jednotky Sky Air. Tyto jednotky se používají v lehké komerční sféře jako jsou například obchody a kanceláře.

Samočistící jednotka

Jedním z našich posledních úspěšných projektů je samočistící jednotka. Jedná se o unikátní zařízení, které má za úkol eliminovat náklady spojené s čištěním filtru klimatizačních jednotek typu ,,duct’’.

Tepelné čerpadlo (Optimized Heating 4)

Jedním z posledních projektů oddělení vývoje v DICz je tepelné čerpadlo Optimized Heating 4. Jedná se o jednotku určenou především k vytápění rodinných domů, se zaměřením na skandinávský trh.

Nové testovací komory

Vzhledem k neustále se rozšiřujícím projektům a aktivitám vývoje v naší společnosti bylo přistoupeno ke stavbě 3 nových klimatických komor. Celkem jich bylo postaveno zde již 10 a jsme schopni v nich provádět rozličné druhy testů.